Facebook Kültür(süzlüğ)ü

Saçma sapan bir kültür var Facebook’ta. Kendimce elit sandığım bir çevrem olmasına rağmen inanılmaz ama korkulur bir saldırı psikolojisi var. İnsanlar olumlu şeyleri paylaşmaktan çok olumsuzları paylaşmaya odaklı olduğu için 3. sayfa haberleri okumuş ya da Reha Muhtar ve benzerlerini izlemiş gibi oluyorum. İnsan kendini korumak istiyorsa Facebook’tan uzak durmalı. Artık buna ikna oldum. Çünki ‘Feysteki’ insanların yarısı linç psikolojisiyle saplantılı bir aşk yaşıyor, gaza gelip yuhlamaya bayılıyor ve her önüne geleni paylaştığı için ortalığı fena pisletiyor. Diğer bir yarısının yarısı pasif etkilenici, çok tepki vermiyor ama fikirleri değişecek kadar akışa maruz kalıyor, zihinsel olarak tepki veriyor. Kalan %25 ise zaten umurumda mı dünya modunda! Dünya karşı cinsten ibaret ve beyninin minicik bir kısmını kullanıyor, ki onu da insanoğlunun en yatırım yapılmaz duygusu olan heveslerine.

Böyle pislik bir semt gibi gelmeye başladı bana Facebook. Yurtdışındaki arkadaşlarım olmasa çoktaaan kapatmıştım. İnsan evlatları ona vakit ayırana kadar TEDtalks ve türevlerini filan izleseydi o hooo ooo! İnsanlık çoktan kurtulmuştu karrrdişim.

Çok komplomanolucak amma söylemeden edemiycem sayın seyrciler, zira ben KAMYO (Komplo Avcılığı Meslek Yüksek Okulu) sınavlarına çok çalışmış ama sınav tarihini kaçırdığı için bu harika okula kayıt yaptıramamış biriyim, evet komplom şöyle, klişegillerden: Bence bunların hepsi bizim gibi milletleri oyalamanın yeni taktiği. Bin tane dolap dönüyor dünyada, film izler gibi izliyoruz. Neden? Uyuşuğuz. Neden? Feysteyiz canım feyste…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s