Kilo Muhabbetleri

Ahanda şurama geldi. Yav arkadaş ne muhabbetmiş tüm dünyayı sarmış, herkes herşeyi unutmuş tek bildiği ”kilo almak/ vermek” olmuş. Bir tane kendinden memnun insan yok yahu. Bulaşıcı hastalık gibi herkesin diline pelesenk olmuş. Yok ”çok aldım bu ara”, yok ” veremedim gitti”, yok ” ay kız kilo alsana biraz, bu ne böyle” Yeminlen gına geldi haykıracak nefesim kalmadı. Millet işi gücü, derdi tasayı bırakmış üç kilo fazla beş kilo eksiğin peşinde. Medya da pompalasın ideal (!) beden ölçülerini. Hep tek tip kahramanlar sunsun kamuoyuna, ondan sonra bütün milletin dilinde insanoğlunun başka derdi yokmuş gibi kilo da kilo. Sanırsin ki hayata kilo vermeye gelmişiz. Yegane amaç buymuş, kilo bir dinmiş gibi insanlar durmadan sayıklama halinde. Yazık yahu, şurda burnumuzun dibinde insanlar ölüyor her gün, dünyanın kim bilir kaç yerinde insanlar kaç çeşit acı yaşıyor. Bizim insanlığımızın geldiği noktaya bak! utanıyorum bazen, bazen haykırmak istiyorum. Ne kendimi ne çevremi böylesine bencil bir konudan sıyıramamak kahrediyor her gün beni.

Hayır bir de kendisi yetip bitmiş de başkasına saranlar var ki iyice bunalmış durumdayım bu ortamlardan. Sen şöylesin, böyle olsan daha iyi olurlar, haddini aşmalar hatta seviyeyi düşürmeler… Hiç farkında değiller nezaketsizliğe varan yorumların. Kendi dünyalarının tek önemli konusu haline getirdikleri yetmezmiş gibi etraftakilere de bulaşıyor sevgili akıl sahipleri. Sanki size düştü her gün bir yorum yapmak. Çüş yahu! Düşün milletin boğazından da, kendinizi de yiyip bitirmeyin Allahaşkına. Zamanınızı bu kadar kafa patlatmak, bu boş muhabbetle çenenizi yormak yerine azıcık harekete geçseniz zaten üzerine konuşacak kilonuz da kalmıcak ama alışmış artık millet yarım saat kilo muhabbeti yapıp üzerine iki porsiyon bol kalorili atıştırmalığı götürmeye. Ne diyim Allah akıl fikir versin, yiyecek ekmeği olmayan insanları düşündürtüp akıllarını başına devşirsin. Sadece kendiyle meşgul, dünyada kendinden başka bir şeyle ilgilemeyen bir tip haline gelmekten korusun.

Şunu hala anlamadı insanlar, önemli olan sağlıklı olmak, kilolu ya da kilosuz olmak değil. Aklıma geldikçe sinir oluyorum. Millet kafayı kiloyla yemiş arkadaş!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s