Aurora Borealis – A childhood dream (Northern Lights/ Kuzey Işıkları)

Tıpkı Joanna Lumbey gibi, bu güzelliği görmek benim için de yalnızca rüyalarda görülebilecek bir çocukluk hayali. Bir rüzgar, yalnızca renkler hakkında bir masalda esen ve bana dünyanın keşfetmek için ne harika bir yer olduğunu yeniden gösteren. Aurora Borealis Yaradan’ın bizim için yaratmış olduğu nefes kesici görsel bir şölen.

Just like Joanna Lumbey, to see this beauty is my childhood dream that I can see just in my dreams. It’s a wind which only blows in a fairytale about colors. It reminds me of the world how a beautiful place to discover. Aurora Borealis is a breathtaking phenomena created by God just to make our hearts warmer.

Alaska

Aurora Borealis (Nothern Lights) gerçek bir doğa olayı. Güneşin yüzeyindeki patlamalar uzayda partiküller içeren bir çeşit rüzgara sebep oluyor, bu rüzgar uzayda süzüm süzüm süzüldükten sonra çevredeki gezegenlerin yüzeylerine çarpıyor. Dünyanın çevresindeki atmosferden geçerken de kutuplara yakın bölgelerde böyle harika görüntüler ortaya çıkıyor. Joanna Lumbey, Norveç’e sadece Aurora Borealis’i ( nam-ı diğer Kuzey Işıkları) görmek için yolculuğa çıktığı bir belgeselde, Norveç’in en kuzeyinde günlerce AB’yi görmeyi beklerken yerel halk efsaneye göre beklendiğinde görülemeyeceğini Joanna’ya söyleyerek takılıyorlar hanıma. Nihayetinde Norveç’ten ayrılacakları son gece kendini yavaş yavaş gösteriyor Kuzey Işıkları. Joanna  çocukluk hayalinin gerçek olmasından ötürü çok mutlu ayrılıyor Norveç’ten. Ben de O’nunla birlikte…

Boreal Forest, Canada

Northern lights in Tromsø, Norway

Tanıdığım en renkli rüzgarsın Aurora Borealis!

(Special thanks to God to show me this.)

Not: Fotoğraflar bana ait değildir.
P:S: Photo source is google.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s