Bir Sonbahar Kaçamağı: Alaçatı

Çok Gezmiş kategorisinin ilk ürünüdür Alaçatı. Çok gezmiş saymasam da kendimi, gezmeyi çok sevdiğimden böyle bir bölüm açmak istedim. Artık gitmeyi düşünenlere bir fikir olsun diyelim ;)

Alaçatı, İzmir’in dünyaca ünlü ilçesi Çeşme’nin bir beldesi. Eskiden daha sakin bir havası vardı amma ve lakin Çeşme’nin rüzgarında yapılan uluslararası sörf musabakalarının Alaçatı’nın ününe ün katmasıyla pek popüler bir memleket oldu.

                                                                       Adaçatı

Alaçatı’ya biz geçtiğimiz Eylül ayında bir kaç günlüğüne gitmiştik. Bir kaç yer bakındık kalmak için ama çoğu merkeze uzaktı ya da çok kalabalıktı. Biz biraz daha sakin ve butik tarzda bir yer arayıp sonunda istediğimizi dar sokakların birinde bir kaç yıl önce açılmış Adaçatı adında çok hoş bir pansiyonda bulduk. İki kız kardeşin işlettiği, içinde ev yapımı narenciye reçeli bulunan harika bir kahvaltılarının olduğu şirin mi şirin bir butik otel Adaçatı.

Adaçatı

Günümüzü dar sokaklarda açılmış ilginç dükkanlarda geçirdik. Antikacıdan özel tasarımcıya, dekor tutkunlaruından 40lı yıllar kolleksiyonerlerine kadar çok çeşitli dükkanlar var burda. İçlerinde gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor insan.

Doğal sabun ürettiğini iddia eden sabun satıcıları da var. Daha doğalını görmüştüm sanki, aldım birkaç tane (inci özlü, ballı, kayısılı, güllü, kantaronlu filan) ama bildiğimiz banyo sabunlarından farkını göremedim pek :S

Akşam biraz daha hareketli bir yer. Bizim ailecek genelden farklı bir eğlence anlayışımız olduğundan sahilde yürümek bize yetti. Gün batımı, dalgaların birbirini kovalayan düzenli sesi, gecenin ağır ağır gökyüzünü ele geçirişiydi bizim eğlencemiz…

Çok Bilmiş‘ten şimdilik bu kadar.
Herkese bol gezmeler dilerim! :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s